SAĞLIKLI YAŞAM

Oksijen kürü gençleştirmiyormuş!

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesinde yapılan konferans da oksijen kürünün sağlıksız olduğu açıklandı. Tıklayın!
 
   
 
 
     
İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Sualtı Hekimliği ve Hiperbarik Tıp Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Şamil Aktaş, bazı güzellik salonlarında bayanlara basınçlı oksijen tüpleriyle oksijen kürü uygulandığını belirterek, 'Maalesef oksijen kürleri gençlik iksiri değil' dedi.

Bursa'da Uludağ Üniversitesi'nde (UÜ) 3 gündür devam eden Sualtı Bilim ve Teknolojisi toplantısına konuşmacı olarak katılan Prof. Dr. Şamil Aktaş, sualtı derinliklerinde basınçlı oksijen teneffüs eden dalgıçların hücrelerinin daha geç yaşlanıp yaşlanmadıkları şeklindeki bir soruya cevap verirken, benzer uygulamanın güzellik salonlarında da görüldüğüne dikkat çekti.

BİLİMSEL BULGU YOK

Dalgıçların daha geç yaşlandıklarına dair hiçbir bilimsel gerçek bulunmadığını söyleyen Aktaş, 'Basınçlı oksijenle güzelleşmek mümkün değil. Oksijen kürünün hücreleri gençleştirdiğine dair herhangi bir bulgu yok' diye konuştu.. Her 10 dalgıçtan 8'inde tedavisi mümkün olmayan kemik ölümü gerçekleştiğinin altını çizen Aktaş, özellikle derin su dalışları yapan dalgıçların sık sık sağlık kontrolünden geçmeleri gerektiğini söyledi.
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>