TATİL

Seçimlerin Ardından Tatil Satışlarına Talep Patladı

Seçimlerin ardından tatil satışlarına olan talepte büyük artış yaşandığını ortaya koydu.
 
   
 
 
     

Seçim öncesinde yaşanan belirsizlikle birlikte Euro kurundaki artış nedeniyle yurtdışı planlarını erteleyen tatilciler, seçimin ardından seçenekleri değerlendirmeye başladı.

tatilsepeti.com’un verilerine göre, yerel seçimlerin ardından tatil satışlarına olan talepte büyük artış yaşanıyor. Seçim öncesi belirsizliğin yanı sıra Euro kurunda yaşanan artış nedeniyle özellikle yurt dışı turlara olan talep belirgin oranda düşerken, tatilciler Nisan ayının gelmesiyle birlikte seçenekleri değerlendirmeye başladı.

Seçim sonrasında yaşanan hareketliliği değerlendiren tatilsepeti.com Yönetim Kurulu Başkanı Kaan Karayal, kurdaki hafif gerileme ile birlikte yurtdışı turlara talebin artmaya başladığına dikkat çekti. Her dönem olduğu gibi yeni dönemde de yurtdışı tatil satışlarında Roma, Paris ve Prag’ın başı çektiğini belirten Karayal, “Mart ayının başlarında, yaklaşan yerel seçimler nedeniyle pek çok tatilci planlarını ertelemişti. Şimdi ise yurtdışı tatil seçeneklerindeki hareketliliğin yanı sıra özellikle yurtiçi otellere olan talep adeta patladı” diye konuştu.

KEMER, BELEK VE BODRUM ÖNDE

tatilsepeti.com’un rezervasyon verilerine göre İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerden gelen rezervasyonlarda artış olduğunu kaydeden Karayal, “Yurtiçinde en çok tercih edilen tatil bölgeleri Kemer, Belek ve Bodrum olarak sıralanıyor. Genel olarak çocuklu aileler Kemer ve Belek gibi bölgelerde delüks otellerde rezervasyon yaptırırken, genç çiftler ise Çeşme ve Bodrum gibi bölgelerdeki daha butik işletmeleri tercih ediyor” dedi.

Erken rezervasyon kampanyalarının halen devam ediyor olmasının da rezervasyonlardaki artışta diğer bir önemli etken olduğunu belirten Karayal şu bilgileri verdi: “Seçimlerin yorgunluğunu üzerinden atmak isteyen tatilciler, Nisan ayında da devam eden erken rezervasyon kampanyalarında sunulan indirim fırsatlarından yararlanıyor. Erken rezervasyon sigortasından faydalananlar, otele girişe 72 saat kalana dek rezervasyonlarını istedikleri şekilde iptal edebiliyorlar.”

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>