YAŞAM KOÇU

Daha Genç Görünmek İçin 30 Küçük İpucu

Eskiden yaşlanıp da genç bir görünüme sahip olmak gerçekleşmesi zor bir rüyaydı ama artık öyle değil...
 
   
 
 
     

Eskiden yaşlanıp da genç bir görünüme sahip olmak gerçekleşmesi zor bir rüyaydı ama artık öyle değil... Günümüzde çeşitli kozmetik ürünleri ve birkaç hileyle bu rüyanızı gerçeğe dönüştürebilirsiniz. Tabii size hayat boyu gençlik vaat etmiyoruz.

Sadece gençliğinizi nasıl koruyabileceğinizi söylüyoruz. Bunun için birazdan sayacağımız maddelere uymanız yeterli. Fakat siz yine de, gençlik ve güzelliğin ruhunuzdan yansıdığını unutmayın!

1. CİLDİ NEMLENDİRME

Yorucu bir günün ardından yumuşak hareketlerle süreceğiniz nemlendirici maskeler anında etkisini göstererek cildin canlanmasını sağlıyor. Eğer nemlendirici bir maskeniz yoksa buz paketini de deneyebilirsiniz. Buzları fazla sert olmayan bir beze koyun ve yumuşak dokunuşlarla cildinizde gezdirin. Bu uygulamada kan dolaşımını hızlandırarak cildin pembe bir görünüme kavuşmasını sağlarsınız.

2. KIRIŞIKLIKLARA ACİL BAKIM

Yumuşak etkili ampuller, temizlenen cildin yenilenmesini hızlandırır. İçeriğindeki vitaminler ve doğal maddeler yüzünüzü aydınlatır. Ampulün kullanımı çok basittir. Ürünü yüzünüze sürmeniz ve gözlerinizi kapatmanız yeterli. Birkaç dakika sonra cildiniz daha pürüzsüz olacaktır.

3. BAKIŞLARI CANLANDIRMA

Gözlerinizi dinlendirmeniz için onları birkaç dakika tıpkı uyur gibi kapatın. Gözlerinizin canlandığını ve parlak bir bakışa kavuştuğunuzu fark edeceksiniz. Bunun için avuçlarınızla gözlerinizi kapatın. Omuzlarınızı gevşetin ve bütün sorunlarınızdan uzaklaştığınızı düşünün.

4. GÖZ KIRIŞIKLIKLARINA BAKIM

Bitkisel özlü jeller, gözlerinizdeki kırışıklıkları hafifletir ve buradaki derinin ihtiyacı olan bakımı ve nemi sağlar. Jeli, göz çevresine yumuşak dokunuşlarla uygulayın.

5. BAKIŞLARINIZDAKİ DİNAMİZM

Gözleriniz yorgun olduğunda göz kalemi yardımıyla kirpiklerinizin başladığı yerden gözlerinize ince bir çizgi çizin. Bu uygulama, bakışlarınızın daha canlı görünmesini sağlar.

6. PARLAK BAKIŞLAR İÇİN

Yorucu gecelerin sabahında gözlerinize pembe tonlarda far sürün. Farı göz kenarınızdan kaşlarınıza doğru dağıtın. Böylece gözleriniz daha canlı bir ifadeye kavuşur.

7. TERCİHİ TONLAR

Güzellik uzmanları pastel tonların gözleri belirginleştirdiği konusunda hem fikir.kaşlarınızın altına pastel tonlarda bir far sürün ve bunu parmak uçlarınızla dağıtın. Sonuca siz de şaşıracaksınız.

8. KİRPİKLERİNİZE DOĞRU KIVRIM

Gözlerinizin baştan çıkarıcı olması için kirpiklerinize rimel sürmek yeterli değildir. Kirpiklerinize gözlerinizin şekline uygun bir kıvrım vermeniz gerekir. Bunun için kirpiklere özel fırçaları kullanmalısınız. Bu fırçayla kirpiklerinizi yukarı ve içe doğru kıvırmalı ve ardından rimeli sürmelisiniz. Kirpiklerin birbirine yapışmasını önlemek için ise, rimeli kirpiklerin içine ve dışına doğru sürmelisiniz.

9.KAŞLARINIZA ÖZEL BOYA

Saçlarınızın rengini açtığınızda kaşlarınızı da boyamalısınız. Böylece daha doğal bir görüntü ortaya çıkmış olur.

10. KİRPİKLERE ETKİLİ DARBE

Kirpiklerinizin sık olmamasından mı şikayetçisiniz? Çözümü kolay. Doğru seçilmiş bir rimelle kirpikleriniz daha dolgun görünebilir.

11. HOLLYWOOD HİLESİ

Rimelin yetersiz kaldığı durumlarda sahte kirpikler imdadınıza yetişir. Takma kirpiklerin kullanımı çok basittir. Bunları kirpiklerinizin başladığı yere yapıştırın ve ardından rimel vurgulayın.

12. DOĞAL BİR CİLT İÇİN

Yüzünüzün sağlıklı bir görünüme kavuşması için akşamları yüzünüze, boynunuza ve dekoltenize otobronzan uygulayın. Sabahları da renkli nemlendiriciler sürerek cildinizin doğal bir ışıltıya sahip olmasını sağlayabilirsiniz.

13. IŞIK ALTINDA GÜZEL BİR CİLT

Işıklar cildin düşmanıdır. Örneğin mum ışığı cildin yumuşak bir görünüm kazanmasını sağlarken, neon ışıkları onun tüm kusurlarını ortaya çıkarır. Bütün bir gece mum ışığında oturamayacağınız için, biz size kusurlarınızı krem fondötenlerle kapatmanızı öneriyoruz.

14. MÜKEMMEL ZEMİN

Makyaj uygun bir zemine yapılırsa etkili olur. Gündüz kreminin ardından makyajın uzun dayanması için geliştirilmiş özel jeller sürmelisiniz.

15. KIRIŞIKLIKLARI GİZLEMEK İÇİN

Teninizin gerçekten de mükemmel görünmesi için minik kırışıkların gizlenmesi gerekir. Bu nedenle kırışıkların üzerine kapatıcı sürmelisiniz. Bu kapatıcıyı gözlerinize ve dudaklarınıza da uygulamalısınız. Ancak seçtiğiniz kapatıcının, fondötenin rengine uyum sağlamasına dikkat etmelisiniz.

16. KÜÇÜK BİR ÖNERİ

Cildinizin canlı görünmesi için sabahları nemlendiricinin hemen ardından fondöteni yüzünüze sürün. Bu, cildin doğal görünmesini sağlar. Ayrıca krem allıkla birlikte vaselini karıştırıp yanaklarınıza uygulamanız da size çocuksu bir ifade katacaktır.

17. ÇEKİCİ DUDAKLAR

Dudaklar için özel olarak geliştirilen maskelerle yumuşak dudaklara sahip olmak mümkün. Bu maskeleri birkaç dakikalığına dudağınıza sürün ve sıcak bir bezle fazlasını alın.

18. DOĞRU RENK SEÇİMİ

Pembe, şeftali gibi açık renk rujlar, yüzünüze genç bir ifade verir. Kırmızı ya da koyu renk ruj tercih ediyorsanız gözlerinize ağır bir makyaj yapmaktan kaçınmalısınız. Yoksa doğal görünmekten çok, boya küpüne düşmüş izlenimini verirsiniz.

19. PÜRÜZSÜZ DUDAKLAR

Az miktarda balı parmaklarınızla dudaklarınıza sürüp 10 dakika bekleyin. Dudaklarınızın kısa sürede yumuşak ve pürüzsüz olduğunu göreceksiniz.

20. EN ETKİLİ HİLE

Ellerinizin güzel ve bakımlı görünmesi için tırnaklarınızın uzun olması gerekmez. Bu nedenle kendi kendinize “Tırnaklarım neden uzamıyor” gibi bahaneler üretmekten vazgeçin. Kısa da olsa, bakımlı tırnaklar ellerinizin çekici görünmesi için yeterlidir.

21. OJELERLE PÜRÜZSÜZ ELLER

Dikkatlice sürülmüş ojeler elleri bakımlı gösterir. Ancak açık tonlarda tercih edilen ojeler, ellerinizde yavaş yavaş ortaya çıkmaya başlayan kırışıkları gizlemeniz için çok uygun. Örneğin parlatıcılar, açık pembe ve bej tonlar.

22. ELLERİNİZE ÖZEL BAKIM

Ellerinizin bakımlı olması için sürekli krem kullanmanız yetersizdir. Tıpkı yüzünüzdeki ölü hücreleri arındırdığınız gibi ellerinizdeki ölü hücreleri de peeling yaparak gidermelisiniz. Bu hem yaşlılık lekelerinin oluşmasını engeller hem de ellerinizi çevredeki zararlı maddelere karşı korur.

23. DOĞRU ALLIK

Kuru bir cilde sahipseniz krem allık kullanmaktan kaçınmalısınız. Çünkü krem allık, kuru ciltte eşit miktarda dağılmadığından lekelerin oluşmasına yol açar. Bunun yerine toz allık kullanın.

24. AÇIK TONLAR VE CANLILIK

Portakal, bordo ve kırmızı renk allıklar, cildin yaşlı görünmesine yol açar. Bu nedenle şeftali, bej ve pembe tonları tercih etmelisiniz. Ancak seçtiğiniz allık mutlaka fondöteninizle uyum içinde olmalı.

25. MÜKEMMEL DOKUNUŞLAR

Pembe ton allıklar yorgun bir gecenin ardından cildinizin daha canlı görünmesini sağlar. Tabii doğru uygulanması şartıyla, öncellikle allık fırçasının kalın olmasına özen göstermelisiniz. Yüzünüze allık sürerken hafifçe gülümseyin ve allığı elmacık kemiklerinden şakaklara doğru sürün.

26. EN GÜZEL SARI

Sarı saçların kadınları gençleştirdiği açıkça ortada. Özellikle bal sarısı saçlar cilde sağlıklı bir görünüm verir. Saçlarınız açık kumral ise evde şampuan boyalarla saçınızın tonunu açabilirsiniz. Ancak koyu renk saça sahip olanlar bu işlem için mutlaka kuaförü tercih etmeli.

27. SAÇLARINIZA GÖLGE

Özellikle kızıl, bakır ve altın sarısı gölgeler yüzünüze yumuşak bir ifade verir. Eğer sert görünümünüzden şikayetçiyseniz siz de saçınıza gölge yaptırarak hem gençleşip hem de zinde bir görünüme sahip olun.

28. ALTIN EFEKTLER

Saçınız çok mu cansız? Altın tozlarla saçınıza mükemmel bir ışıltı vermek mümkün. Fırça yardımıyla altın tozu saçınıza sürün.

29. PERÇEMLER VE GENÇLİK

Kısa perçemler yüz hatlarını belirginleştirir. Özellikle uzun saçları olanlar perçem kestirmeli.

30. SAÇLARDA MODA

Modern bir saç kesimi sizi birkaç yaş birden gençleştirecektir. Eğer saçınızı kestirip kestirmeme konusunda kararsızsanız, kısa bir per

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>