YAŞAM KOÇU

İki Saatte Diri ve Dik Göğüsler

Göğüslerinize istediğiniz formu kazandıran estetik ameliyatlar gün geçtikçe yaygınlaşıyor.
 
   
 
 
     
Kadınların en çok dikkat çeken bölgelerinden biri olan göğüsler, yapılan estetik müdahaleler ile istenilen forma kavuşturuluyor.

Uzmanlar göğüs operasyonlarının büyütme, küçültme ve dikleştirme olmak üzere üç şekilde gerçekleştiğini belirtiyor. Göğüs büyütme ameliyatı az gelişmiş veya doğum sonrasında küçülmüş göğüslerin büyütülmesi için uygulanıyor.

Ameliyatın, göğüs başının renkli kısmının kenarlarından yarım daire şeklinde bir kesi ile girilerek meme protezinin yerleştirilmesi şeklinde gerçekleştiğini bildiren uzmanlar, genel anestezi altında yapılan operasyonun 1.5 - 2 saat sürdüğünü ve hastanın ameliyattan bir gün sonra evine çıkabileceğine dikkat çekiyor. Bu ameliyat sonrasında emzirme problemi yaşanmıyor.


Büyük göğüs sırt ağrısı yapıyor

Uzmanlar, büyük ve sarkık göğüslere sahip olan kadınlarda ise göğüslerin aşırı ağırlığından dolayı sırt ve boyunda ağrılar olduğunu, yapılan ameliyat ile deri, yağ ve meme dokusu çıkarılan göğüslerin daha küçük, hafif ve sıkı hale getirildiğini söylüyor. Küçültme ameliyatından sonra göğüslerdeki şişlik ve morluklar 1 - 2 hafta, yara izleri ise 3 - 6 ay sonra kızarıklığını kaybedip beyaz bir çizgi halini alıyor.

Uzmanlar emzirme ve yerçekimi etkileriyle sarkarak şeklini ve sıkılığını kaybeden göğüslerin son yıllarda sıkça yaptırılan dikleştirme operasyonları ile forma kavuşturulduğunu vurguluyorlar.

Genel anestezi altında yapılan ameliyatla göğüs dokusuna şekil veriliyor. Yara izleri 6 aydan sonra beyaz bir çizgi olarak kalıyor. Göğüs dikleştirme ameliyatı süt vermeyi etkilemiyor.
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>