ANNE - ÇOCUK

Şeffaf Kreşler Revaçta

"Çocuğum kreşte ne yapıyor, ne yiyip ne içiyor" gibi endişeler, sona erdi.
 
   
 
 
     
Milenyum Çocuk Kulubü'nün sahibi Pedagog Şebnem Uzel, çocukalrını kreşe bırakan annelerin çeşitli endişeler duyduklarını vurgulayarak, "Her anne çocuğunun güvende olmasını ister. Çocuğundan ayrı olduğu zaman "şu anda ne yapıyor" diye düşünür. Çocuğun bir sorunu varsa kendisini işe veremez. Aklı hep onda kalır" dedi.

Kendisinin de çocuğu bulunduğunu ve bu gibi endişeleri yakından bildiğini ifade eden Uzel, kaygıları gidermek için kreşlerine internet üzerinden çocukların izlenebilmesini sağlayan sistemi kurduklarını bildirdi.
Uzel, her odanın izlenebilmesi için kamera erleştirdiklerini, ayrıca ''www.milenyumcocuk.com'' adlı web sitesini kurarak her aileye özel şifre verdiklerini kaydetti.

10 kameradan oluşan sistemin tüm kurulum masrafının yaklaşık 7 bin dolar olduğunu anlatan ifade eden Uzel, ailelerin, işyerleri veya evlerinden çocuklarını merak ettikleri anda internet sitesine girerek çocuklarını görebildiklerini söyledi.

-''ŞEFFAFLIK VE GÜVEN''-

Kreş olarak açıklık ve şeffaflığı benimsediklerini dile getiren Uzel, kurdukları sistemi ailelerin çok beğendiğini ve çabuk alıştıklarını belirtti.
Annelerin çocuklarını internetten izlemeye başladıktan sonra ''merak ettiğimizde siteye girip çocuğumuzu görüyoruz. Böylece daha rahat çalışıyoruz'' dediklerini anlatan Uzel, ''Sistem büyük bir alışkanlık yarattı. Bir teknik aksaklıkta aileler hemen telefona sarılıp, 'görüntü alamıyoruz sorun mu var, öyle alışmışız ki' gibi şeyler söylüyorlar'' diye konuştu.
Şeffaflık sayesinde ailelerin hem mutlu olduklarını, hem de kreşe güvenlerinin arttığını kaydeden Şebnem Uzel, ayrıca ailelerle iletişimlerinde de olumlu gelişmeler olduğunu bildirdi.

Uzel, ''Anneler, internetten bir aksaklığı görünce bizi arayıp düzelmesini sağlayarak dolaylı olarak katkıda da bulunuyor'' dedi.

-''YAKIN TAKİP''-

Sistemin kurulmasından sonra karşılaştığı ilginç bir anısını da aktaran Uzel, bir annenin siteye girdiğinde çocuğunun bulunduğu odanın perdesinin rüzgarda savrulduğunu görerek kendilerini uyardığını söyledi.
Bir başka kişinin ''Saat 15.00'te ilacı vardı, 10 dakika geçti hala verilmedi, ilgilenir misiniz'' dediğini anlatan Uzel, bazı ailelerin de çocuklarıyla yakından ilgilenildiğini görerek teşekkür amaçlı olarak kendilerini aradıklarını kaydetti.

Başka şubeleri bulunmadığını belirten Uzel, verdikleri bu hizmet için ek bir ücret talep etmediklerini de bildirdi.

haberturk.com
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>