AŞK - CİNSELLİK

'Flörtüm geldi' diyorsanız

Genç ve çekicisiniz ama yine de yalnızsınız. Oysa beğendiğiniz insanlarla tanışmak ve arkadaşlık kurmak hiç zor değil. İşte size birkaç küçük tanışma taktiği.
 
   
 
 
     
Banka ya da kasa kuyruğunda beğendiğiniz birine uzayan kuyrukla ya da bulunduğunuz ortamla ilgili bir yorumda bulunabilir, duruma uygun bir espri ile konuşmayı devam ettirebilirsiniz. Örneğin, "Bize sıra gelene kadar Türkiye AB'ye girecek sanırım" gibi bir espriyle konuşmayı başlatabilirsiniz. Restoranda oturuyorsunuz ve yanınızda tam sizin tipinize uygun biri yemeğini yiyor. Ona, ısmarladığı şeyin çok değişik gözüktüğünü, yemeğinin tadının nasıl olduğunu sorup, konuşmayı başlatın. Sonra, o mutlaka konuşmayı devam ettirmek isteyecektir.

Alışverişteyken, çok hoşunuza giden birini gördünüz ve tanışmak için can atıyorsunuz ama bunu nasıl başaracaksınız? Hemen bir tişört bulun ve beğendiğiniz kişinin yanına yaklaşıp; "Affedersiniz, yarın kardeşimin doğum günü ve hala bir şey alamadım. Aynı sizin ölçülerinizde, rica etsem şu tişörtü bir deneyebilir misiniz?" diye ona bir soru sorun. Sonrasında da tişörtün ona çok yakıştığını söyleyerek, imalı bir şekilde gözlerinin içine bakın.

Evinize dönerken hep aynı saatlerde gördüğünüz bir yakışıklıdan deli gibi hoşlanıyorsunuz ama bir türlü tanışamadınız. Ona, o civarlarda bir kafede bir arkadaşınızla buluşacağınızı ama yeri bulamadığınızı söyleyin ve size yardım etmesini rica edin. Gittiğiniz yerde de, ona teşekkür amaçlı bir kahve ısmarlayabilirsiniz.

Okul ya da iş ortamı gibi bir yerde birinden hoşlanıyorsanız, kantin veya yemekhanede ona özellikle çarpın ve sonra da "Çok özür dilerim, çekim kuvvetinizden olsa gerek" deyin.

Daha cesur ve şaşırtıcı bir hamleye var mısınız? Mesela her zaman gittiğiniz spor salonunda her hafta sonu gördüğünüz biri, kondisyon bisikletindeyken, bisikletin ön kısmına telefon numaranızı yazıp bırakın ve göz göze gelince gülümseyin ve oradan ayrılın.

Herkesi çok fazla tanımadığınız bir partidesiniz ve gözünüze çekici birini kestirdiniz. Hiçbir bahane olmadan, yanına gidip kendinizi tanıtmaya çekiniyorsanız, bir bira kapın ve şişenin kapağını açamadığınızı söyleyin, sonra da ondan açmasını rica edin. Zaten bundan sonra, konuşma kendiliğinden gelişecektir.

Bir pazar sabahı koşusundasınız ve köpeğini gezdiren birisi dikkatinizi çekti. Önce, köpeğini sevmek için izin isteyin sonra da konuşmayı elinizden geldiğince uzatın. Bir bakmışsınız ki beraber yürümeye başlamışsınız, tabii sonrasında da bir yorgunluk kahvesi.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>