AŞK - CİNSELLİK

Heyecan Kadını Şişmanlatıyor

Aşık olduğunuzda daha fazla kalori alıp bunları daha zor yakma olasılığınız artar. Neden mi? İşte nedenleri…
 
   
 
 
     

Romantik yemekler: Bu durumlarda zengin yemekler, bolca içki ile de takviye ediliyor ve üzerine bir de günahkâr bir tatlı ekleniyor. Tabii ki bir artı var; yemek sonrası 'egzersiz!' ama bu alınan ekstra kalorileri yakmaya yeterli değil.

Tembel hafta sonları: Bekar biri olarak, güneşli bir cumartesi gününü bisiklete binerek ya da koşu yaparak geçiriyor olabilirsiniz. Ama bir sevgiliniz varsa, geç saatlere kadar uyumanız, sonra brunch yapmanız ve sonra da sinemanın yolunu tutmanız daha muhtemel. Partneriniz ile vakit geçirmek, egzersiz yapmaktan ve rejimden daha önemli olmaya başlıyor.

Midenizde kelebekler: Aşkın psikolojisi de tartının ibresini yükseltebilir. İyi stres de kötü stres de insanı buzdolabına yönlendirebilir. İnsanlar sıklıkla duygularını ifade etmek veya aşk karşısında duydukları endişe ve güvensizlikleri konuşmak yerine ağız ve midelerini yemekle dolduruyorlar.

NASIL ENGELLENMELİ?

Sağlıklı bir ilişki sahibi olmak: İlişkiye bağlı kilo alımına son vermenin çareleri var. Beraber rejim yapan çiftlerin başarı oranı, tek başına rejim yapanlara oranla çok daha yüksek. Birbirlerine destek olabildikleri gibi, zararlı gıdaları evden tamamen kaldırmak daha kolay oluyor.

Aranızda konuşun: Partneriniz ile beslenme konusundaki endişelerinizi konuşmaktan çekinmeyin. İlk anda kendini savunmaya geçse de, sizin gerçekten endişeli olduğunuzu anlayan sevgiliniz anlattıklarınızı dinleyecek ve muhtemelen sizi destekleyecektir.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>