AŞK - CİNSELLİK

Kadınları anlayan 50 erkek

Bilim, sanat, iş dünyası, medya dünyasındaki etkili kadın isimlerden oluşan jüri, ''kadınları en iyi anlayan'' 50 erkeği belirledi. İşte kadınları en iyi anlayan 50 erkek!...
 
   
 
 
     
The Observer gazetesinin internet sitesinde yer alan habere göre, aralarında Kirstie Allsopp, Christiane Amanpour, Imogen Edwards-Jones, Emma Forrest, Emilia Fox, Kirsty Young gibi medya, sanat ve iş dünyasından isimlerin bulunduğu ''kadın jüri'', ilk Oskar'ını geçen yıl kucaklayan, ''yaşayan en seksi erkek'' unvanını son beş yıldır kimseye kaptırmayan 45 yaşındaki aktör George Clooney'i, ''kadınları en iyi anlayan erkekler'' listesinin de ilk sırasına yerleştirdi.

Jüri, müzmin bekar Clooney'e bu unvanın verilmesine gerekçe olarak ''evcil hayata geçmeye hazır görünmese de'' verdiği demeçler ve yaşam tarzının kadınların beğenisiyle örtüşmesini gösterdi.

İKİNCİ VE ÜÇÜNCÜ SIRADA DOKTORLAR BULUNUYOR

Üreme hormonlarına ilişkin çalışmaları, 1960 yılında doğum kontrol hapının geliştirilmesine neden olan 86 yaşındaki bilimadamı Carl Djerassi, listenin ikinci sırasında yer alıyor.

Jüri, Djerassi'ye olan saygısını ''yüzyılın en önemli sosyal fırsatlarından birinin mucidi, kadınların kendi hayatlarının kontrolünü ele geçirmelerine yardımcı oldu'' ifadeleriyle dile getirdi. Djerassi'nin ''Liberal ve bağımsız bir kadın, kendi doğurganlığının da yetkilisi olmalıdır'' sözleri, bilimadamını listenin ilk beşinde yer almasının da nedeni olarak gösteriliyor.

Kısırlık tedavisi yönündeki çalışmaları kadar, ileriki yaşlarda annelik ve tek ebeveynli çocuklar konusundaki açıklamalarıyla da tanınan 66 yaşındaki Robert Winston da ''kadınları en iyi anlayan 3. erkek'' unvanına sahip oldu.

BILL CLINTON İLK 5'TE

ABD'nin unutulmaz başkanları arasında yer alan, Amerikan halkı arasındaki popülerliğini ''Monika Lewinsky'' skandalına rağmen kaybetmeyen Bill Clinton, listede ilk beş arasında kendine yer buldu.

Clinton'un başkanlığı döneminde, kadınların meslek edinmesi, küçük işletme açmaları için kredi desteği sağlanması, çeşitli sağlık hizmetlerine ulaşımlarının kolaylaştırılması gibi önemli programları yürürlüğe koyduğunu ifade eden jüri, başkanlık sonrası kurduğu Bill Clinton Vakfının AIDS konusundaki çalışmalarının ve Clinton'un başkanlık yarışındaki eşine verdiği desteğin de önemli olduğunu belirtti.

Jüri, eşini aldatan Clinton'un, bu davranışlarına rağmen ilk beş arasında yer almasına gerekçe olarak da ''özenli ve düşünceli biçimde seçilmiş iyi işlerin, kadınlara kur yapan bir adamın hatalarını örtebileceğini'' gösterdi.

Observer'ın haberine göre, 50 kişilik listede, uygun fiyatla giyim olanakları sağlayan Arcadia Grubun sahibi Dorothy Perkins, ''süs bebeği görüntüsü yerine, kadınların daha rahat olabilecekleri kıyafet tarzlarını benimsediği için'' Mark and Spencer Mağazalarının CEO'su Stuart Rose, ''kadınlar artık maço politikalardan sıkıldı'' diyen ve kadınlar arasındaki oy oranı giderek artan İngiliz muhalif lider David Cameron, ''her filmi kadınlara yönelik bir övgü, destan'' olarak nitelendirilen İspanyol film yönetmeni Pedro Almadovar, kredilerinin büyük bölümü kadınlara kullandırılan Grameen Bank'ın kurucusu, Nobel Barış Ödülü sahibi Muhammed Yunus, ''çıplak pozlar vermenin sadece kadınlara özgü olmaması gerektiğini söyleyen'' yeni James Bond Daniel Craig, ''erkekleri anlamak isteyen kadınları anlattığı kitaplarıyla'' yazar Nick Hornby gibi isimler yer alıyor.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>