DİYET

Zayıflamak İçin Sakız Çiğneyin

Uzun dönemde sakız çiğnemenin zayıflattığına dair bulgular gün geçtikçe artıyor.
 
   
 
 
     

Bilim adamları tarafından yapılan araştırmalara göre, sakız metabolizmayı harekerlendirerek kalori yakma sürecini arttırıyor.

Şekersiz sakızı sabah çiğneyerek kalorilerden kurtulmanız mümkün. 1 saat sakız çiğnemek 60 kalori yakmanıza neden oluyor. Yemeklerden önce ve sonra sakız çiğnemek ise normal kalori yakımınıza yüzde beş katkı sağlıyor.

Şekersiz sakızın faydaları hakkında yayınlanan tek rapor bu değil. Atıştırmadan önce sakız çiğnemenin isteklerinize gem vuracağı, açlık seviyenizi düşüreceği ve yediklerinizden alacağınız kalori miktarını azaltacağı konularında uzmanlar hemfikir. Tüm bu çalışmalar, ufak kalori farklılıklarından bahsediyor olsalar bile diyetisyenlerin de sürekli hatırlattığı gibi ufak değişiklikler birbirine eklenerek uzun vadede büyük farklar yaratabilirler.

Zayıflamanıza yardımcı olması dışında, sakız çiğnemenin yavaş ilerleyen bir kuyrukta sıra beklemek ya da trafik sıkışıklığı gibi gündelik stresörlere iyi geldiği de biliniyor. Konsantrasyonu ve uyanıklığı da arttıran sakız, diş çürümelerini önlüyor ve nefesi tazeliyor.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>