GÜZELLİK

Ağızlara Layık Güzellik

Kadınlar cilt yaşlanmasına portakal, limon, mandalina, kivi, kayısı, böğürtlen, süt, yumurta, havyar ile dur diyor...
 
   
 
 
     

Doğal ürünlerin giderek önem kazandığı son dönemlerde kozmetik firmaları meyveler, sebzeler ve hatta deniz ürünlerinden yararlanıyor. Kadınlar artık elma, tarçın, havuç, incir kokuyor; cilt yaşlanmasına portakal, limon, mandalina, kivi, kayısı, böğürtlen, süt, yumurta, havyar ile dur diyor; selülitlerden yosun ya da ginseng ile kurtulmaya çalışıyor. Portakaldan salatalığa, aloeden lavantaya ve taze zencefil köklerine kadar pek çok sebze, meyve, çiçek ve esans, sabunlarda, banyo köpüklerinde, cilt temizleyicilerinde, kırışık giderici ürünlerde hayat buluyor. İşte bunlardan bazıları;

• Turunçgiller, fesleğen ve biberiye, saçları canlandırıcı losyon ve ürünlerde etkin madde.

• A vitamini ile karıştırılan domates, kavun ve yeşil çay, cildin esnekliğini korumak için birebir gibi görünüyor.

• Yeşil çayın açık havada kurutulan yaprakları kozmetik dünyasının gözdelerinden. Birçok hastalığa karşı kalkan olarak önerilen, etkisi bilim dünyasınca da kabullenilen yeşil çay taze, hafif kokularda da kullanılıyor. Yeşil çay yapraklarından yüz temizleyici ve nemlendirici ürünler de yapılıyor.

• Karides ve ıstakoz da güzelliğin hizmetinde. Kabuklu deniz ürünlerinden elde edilen bir madde ağız ve burun etrafında oluşan ilk kırışıklarla mücadelede etkili bir silah olarak kullanılıyor.

• Yosunlardan elde edilen losyonlar da cilt yaşlanmasına karşı öneriliyor.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>