KÖŞE YAZILARI | CHIHIRO CHAN

Yarın Uyanma

İş gözünü dört açsın. İşlemesin sistem bir gün. İşlemesi gerekirken. (Chihiro Chan)
 
   
 
 
     

Yarın uyanma. İş gözünü dört açsın. İşlemesin sistem bir gün. İşlemesi gerekirken.

Yarın uyanma. Bir işe gitmek amacıyla. Uyanmanın amacı, tükenmesi olsun uykunun. Bir yerlerin ağrımaya başladığında bileceksin bittiğini. Sıyrıl çarşafından. Sil ağzının kenarından salyanı. Yerine oturmamış, kendini bulmamış adımlarla ulaş en yakın koltuğa. At kendini üstüne. Biraz da orada dinlen. Yorgunsundur hem. Dik durmaya da ihtiyacı var bedenin. Dik konumda dinlenmeye. Otururken kaç kere dinlendin ki sen. Kaslarını düşün, ne kadar çok çalışıyorlar! Şimdi bir yere yetişmen gerekmiyor. Bırak dursun kaslar, kaygılanma. Filleri düşün. Kulakları dev kelebekler gibi hani. Ve rahatla. Uçuyorsun adeta.

Şimdi bütün kötü enerjinin, okyanuslardaki dev dalgalara, Gobi çölüne ve Balkanlardan gelen soğuk hava dalgasına karıştığını düşün. İş yerindeki yılan sekreter yok. Ahaha! Aslında var. Dinle bak hoşuna gidecek. Önümüzdeki yedi yıl içerisinde de evlenemeyecek o. Her sene üçer beşer kırışan mimiklerini, fondöten de paklamayacak bir süre sonra. Bilenecek. Sana. Daha güzel olan her şeye. İlkbahara bile. Kirazlar açsa ağlayacak. Her şey çok güzel olacak, rahatla. Uçuyorsun adeta.

Ne diyordum, hatırlatsana. Hah, sonra şu akademik kadro var ya. Artık yok o. Girmeye çalışanlar vardı hani. Sinirden moraracaklar. Benimki daha yüksek demek için alınan akademik yetersizlik göstergesi puanlar var ya, yaz öncesi indirime giren yün kazaklar gibi ellerinde kalacak. Kalifiye kalifiye dökülecekler. Rahatla. Uçuyorsun adeta.

Ve şimdi uyan. Rahat yok sana.

Tavsiye:
Dinle: Farid Farjad – Taghtam Deh
Oku: Charles Bukowski – Factotum
İzle: Haute Tension
Araştır: Grafomani

Website: http://misschihiro.tumblr.com/
Facebook: https://www.facebook.com/misschihiro
Twitter: http://twitter.com/misschihiro
E-Mail: misschihiro@tumblr.com


CHIHIRO CHAN
YAZARA E-POSTA GÖNDER

 

Diğer yazıları liste halinde görmek için tıklayın >

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>