KÜLTÜR-SANAT

Emin Alper’in“Tepenin Ardı”Hangi Festivale Gidiyor?

İlk filmi perdeyi açıyor....
 
   
 
 
     

Tarihçi, film eleştirmeni ve kısa filmci Emin Alper’in ilk uzun metrajlı filmi Tepenin Ardı, 9-19 Şubat 2012 tarihleri arasında düzenlenecek 62. Berlin Film Festivali’nde dünya prömiyerini gerçekleştirecek. Tepenin Ardı Berlin Film Festivali’nin genç sinemacılara ayrılan Forum bölümünde gösterilecek.

Çekimleri geçtiğimiz Ağustos ayından Karaman’ın Ermenek ilçesine bağlı Balkusan Köyü yakınlarındaki bir boğazda tamamlanan Tepenin Ardı, western filmlerini andıran mekan kullanımı ve atmosferiyle, gerilim tonu yüksek bir aile dramını anlatıyor.

Ailesiyle ve çevresiyle yaşadığı sorunlarla yüzleşmek yerine, tüm sorunların sorumlusu ilan edilebilecek bir düşman, bir günah keçisi yaratan maço erkek kültürünün trajedisini anlatan filmde Tamer Levent, Reha Özcan, Mehmet Özgür, Berk Hakman, Banu Fotocan ve Furkan Yener rol aldılar. Filmde profesyonel oyunculara, Ermenek ve Balkusan’dan seçilen Şevval Kuş ve Sercan Gümüş eşlik etti.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nden yapım desteği alan Tepenin Ardı’nı Ermenek’te de, her yıl Türk Dil Bayramı’nın düzenlendiği Balkusan köyündeki Balkusan Karamanoğlu Mehmet Bey Dil ve Kültür Derneği, Ermenek ve Çevresi Kültür ve Sosyal Dayanışma Vakfı, Ermenek Belediyesi ve Ermenek Selçuklu Oteli tarafından desteklendi.

Filmin Özet Künyesi:
Oyuncular:
Tamer Levent (Faik)
Reha Özcan (Nusret)
Mehmet Özgür (Mehmet)
Berk Hakman (Zafer)
Furkan Yener (Caner)
Banu Fotocan (Meryem)
Sercan Gümüş (Süleyman)
Şevval Kuş (Aliye)
Senarist: Emin Alper
Yönetmen: Emin Alper
Görüntü
Yönetmeni: George Chiper-Lillemark
Sanat
Yönetmeni: İsmail Durmaz
Ses: Fatih Aydoğdu
Kurgu: Özcan Vardar
Ses Tasarımı: George Faskiotis
Ses Miksaj: Kostas Varibopiotis

 


Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>