KÜLTÜR-SANAT

İstanbul’da yılbaşı sokakta kutlanacak

İstanbul’da, Kadıköy, Taksim ve Şişli, bu yılbaşında da sokak partilerine ev sahipliği yapacak....
 
   
 
 
     
İstanbul’daki yılbaşı kutlamalarının değişmez adreslerinden biri taksim meydanı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin organizasyonuyda Sertap Erener, Kenan Doğulu ve Kıraç, Taksim Meydanı’nda sevenleriyle buluşacak.
       
Taksim Meydanı’nın dört bir yanında çeşitli müzik grupları da, İstanbullular’a mini dinletiler sunacak.
       
Nişantaşı da yılbaşı kutlamaları için bir başka alternatif. Dev yılbaşı ağacının kurulacağı Abdi İpekçi Anıtı’nın olduğu ada, Nişantaşı yılbaşı etkinliklerinin merkezi.
       
31 Aralık akşamı trafiğe kapatılacak olan Abdi İpekçi Caddesi, saat 19.00’dan, 2005’in ilk saatlerine kadar “2005 Yılbaşı Kutlaması Partisi” ne ev sahipliği yapacak.
     
 Anadolu yakasında ise sokak eğlencelerinin merkezi Kadıköy. İlçede bu yıl 3 ayrı noktada yılbaşı partisi düzenleniyor. Selamiçeşme Özgürlük Parkı’nda Zeynep Casalini ve Direnen Mızıkacılar konseri ile havai fişek gösterileri, Suadiye’de Nev ve Grup Rapsodi konserleri, Kadıköy İskele Meydanı’nda da hip-hop konserleri düzenlenecek.
       
İstanbul Valiliği de, yılbaşı günü ve gecesinin huzur ve güvenli bir ortamda geçirilmesi için çeşitli önlemler aldı. Trafik, belediye ve zabıta ekipleri ile vergi denetim elemanları, kontrollerini sıklaştıracak.
       
İstanbullular yılbaşı gecesi dilek şikayetlerini asayiş konusunda 0212 - 214 42 69, trafik konusunda ise, 0212 - 214 43 78 nolu telefona iletebilirler.

Kaynak: Ntv

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>