KÜLTÜR-SANAT

Tango Şöleni 2 Kasım’da Başlıyor!

Tango Türk tarafından bu yıl altıncısı düzenlenecek olan “İstanbul Tango Ritual" uluslararası tango festivali 2-6 Kasım 2011 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşecek.
 
   
 
 
     

Türkiye’nin en kapsamlı Arjantin Tango organizasyonu, bu yıl da Arjantinli ustaları ve uluslararası DJ’leri Türkiye’de ağırlayacak ve yüzlerce tangoseverle buluşturacak.

Bu yıl altıncısı düzenlenecek olan İstanbul Tango Ritual Uluslararası Tango Festivali, dünyaca ünlü dansçıları ve DJ’leri İstanbul’da konuk edecek. 2 - 6 Kasım 2011 tarihleri arasında gerçekleşecek olan festival kapsamında özel dans şovları, “milonga”lar (tango geceleri) ve Arjantinli ustalardan atölye çalışmaları yer alacak. İstanbul Tango Ritual bu yıl Armada Otel, Suada, Liman Lokantası ve Yapı Endüstri Merkezi’nde tangoseverlere unutulmaz anlar yaşatacak.

Geçen yıl Türkiye’den ve dünyanın farklı ülkelerinden 1000’e yakın tangoseverin bir araya geldiği İstanbul Tango Ritual’e bu yıl dünyaca ünlü tango şovu Tango Pasion’un baş dansçılarından Roberto Herrera ve partneri Lorena Goldestein katılacak. Etkinlikte ayrıca, Buenos Aires’in en tanınmış okulu La Viruta’nın eğitmeni Horacio Godoy ve partneri Magdalena Gutierrez, Arjantinli dansçı ve eğitmenler Christian Marquez ve Virginia Gomez, Ariadna Naveira ve Fernando Sánchez’in yanı sıra uluslararası DJ’ler El Popul Castillo, Punto y Branca ve kendisinden “tangonun ansiklopedisi” olarak söz edilen efsanevi Arjantinli DJ Felix Picherna yer alacak.TangoTürk tarafından düzenlenen ve ana sponsorluğunu Armada Otel’in yaptığı İstanbul Tango Ritual’e yurtdışı ve yurtiçinden katılacak yüzlerce tango sever gündüzleri Armada Otel’de yapılacak atölye çalışmalarında Arjantinli ustalardan tango dersleri alacaklar. Katılımcılar akşamları da İstanbul’un tarihsel dokusuyla bütünleşen mekânlarda tango dinleme ve dans etme olanağı bulacaklar.

TangoTürk’ün Kurucu Başkanı Serdar Sungar yaptığı açıklamada, İstanbul Tango Ritual’in her yıl Kasım ayında dans severleri tangonun ustaları ile İstanbul’da buluşturduğunu belirtti. Sungar ayrıca, ustaların şovlarını izlemek ve atölye çalışmalarına katılmak için farklı ülkelerden yüzlerce dansçının Türkiye’ye gelecek olmasının Türk tangoseverleri heyecanlandırdığını ekledi.

İstanbul Tango Ritual’in açılış ve kapanış geceleri Armada Otel’de gerçekleşecek. Açılış 2 Kasım Çarşamba akşamı Hüsrev İsfendiyaroğlu’nun gitar dinletisi ve ressam Banu Muratlı'nın "Milonguera” adlı resim sergisi ile yapılacak.


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>