MODA - STİL

Cemil İpekçi 30. yılını kutladı.

Cemil İpekçi, moda dünyasında geçirdiği 30 yılını 2004 yaz koleksiyonunu kapsayan ‘‘Sahire’’ isimli defilesiyle kutladı.
 
   
 
 
     
"Hayatımın en ağır koleksiyonu"

Cemil İpekçi, moda dünyasında geçirdiği 30 yılını 2004 yaz koleksiyonunu kapsayan ‘‘Sahire’’ isimli defilesiyle kutladı. İpekçi, defile kapsamında 70'li yıllarda çizdiği resimlerden çoğaltarak oluşturduğu bir retrospektif sergisi de açtı.

Borusan Otomotiv'in kültür ve sanat etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen organizasyonda, moda dünyasında 30. yılını kutlayan Cemil İpekçi'nin ‘‘Sahire’’ isimli koleksiyonundan özel tasarımlar sunuldu. Yonca Ebuzziya'nın koreografisini üstlendiği defilede İpekçi, ‘‘Sahire, benim annemin adı. Aynı zamanda, geceyi büyüleyen kadın anlamını taşıyor. Çok heyecanlıyım. Ben defilelerimde yabancı malzeme kullanmıyorum. Dışarıdan iplik bile kullanmadım. Türkiyemizin değerini bilelim’’ dedi.

Organizasyonda, İpekçi'nin 70'li yıllarda çizdiği resimlerden 10 tanesi 100'er adet çoğaltılarak sanatçı tarafından numaralanıp imzalandı ve sergide satışa sunuldu. Resimlerin satışından elde edilecek gelirin tamamı Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'nin ‘‘Anadolu'da kızım var, öğretmen olacak’’ burs programına bağışlanacak. Sergi, İstinye'deki Borusan Oto'da 27 Ocak'a kadar her gün 10.00-17.30 saatleri arasında ücretsiz olarak gezilebilir.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>