MODA - STİL

"Erken teşhis hayat kurtarır"

Estée Lauder, erken teşhis ve tedavinin önemine dikkat çekmek amacıyla 13 yıldır tüm dünyada Meme Kanseri Bilinçlendirme Kampanyası'nı yürütüyor...
 
   
 
 
     
ESTÉE LAUDER MEME KANSERİNE KARŞI SAVAŞA DEVAM EDİYOR!

Estée Lauder, "Erken teşhis hayat kurtarır" mesajı ile çok sayıda kişiye ulaşarak, araştırmalara mümkün olan en fazla desteği sağlamayı amaçladığı kampanyanın Türkiye ayağında; Türkiye Meme Vakfı'nın (MEVA) ve Anne Çocuk Eğitim Vakfı'nın (AÇEV) işbirliği ile 2005 Ekim ayında düzenleyeceği etkinlikle AÇEV bünyesinde seçilen 100 kadına mammografi teşhis ünitesiyle ücretsiz meme taraması hizmeti verecek. Ayrıca Ekim ayı boyunca düzenleyeceği çeşitli aktivitelerle bu hastalığın gerçeğini insanlara en iyi şekilde anlatma ve bilinçlendirme çalışmalarına devam edecek.

Meme kanseri, dünyada en çok görülen kanser türlerinden biri. Dünyada her 8 kadından biri meme kanserine yakalanıyor. Fakat meme kanseri erken safhalarında teşhis edilmesi halinde yüzde 96.4 oranında tedavi edilebiliyor. Bu yüzden meme kanseri ile mücadelede erken teşhis en önemli nokta.

PEMBE KURDELE

Estée Lauder, erken teşhis ve tedavinin önemine dikkat çekmek amacıyla 13 yıldır tüm dünyada Meme Kanseri Bilinçlendirme Kampanyası'nı yürütüyor ve her yılın Ekim ayında bu konu ile ilgili birçok etkinlik düzenliyor. Kampanyanın ikonu olan pembe kurdele bugün tüm dünyada göğüs sağlığının sembolü haline geldi, bu kampanya kapsamında 40'tan fazla ülkede 50 milyondan fazla pembe kurdele dağıtıldı. Estée Lauder Şirketleri'nin bu önemli konuya tüm dünyanın dikkatini çekmek için sunduğu "Global Anıtları Aydınlatma Projesi"yle bugüne kadar aralarında Empire State, Niagara Şelalesi, Sydney Opera Binası'nın da bulunduğu 40'tan fazla ülkede ve 200'den fazla önemli anıt pembe ışıklar ile aydınlatıldı. Tüm bu etkinliklerle Meme Kanseri Bilinçlendirme
Kampanyası, meme kanserinin erken teşhisi ve tedavisi açısından oluşturulmuş en anlamlı ve en etkili kampanya haline geldi.

Bilinçlendirme kampanyalarının yanında tıbbi araştırmalara da destek olan Estée Lauder Şirketleri, ABD ve İsrail'de 41 tıbbi akademik enstitüde, 63 araştırmacıya 11.7 milyon dolarlık kaynak sağladı.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>