MODA - STİL

Kusursuz olmayan "gerçek kadın"...

ABD'de moda ve gençlik dergilerinin sayfalarında bundan böyle kusursuz olmayan "gerçek kadın" fotoğrafları da yer alacak...
 
   
 
 
     
ABD'de moda dergilerindeki kadın imajı değişiyor

ABD'de moda ve gençlik dergilerinin sayfalarında bundan böyle kusursuz olmayan "gerçek kadın" fotoğrafları da yer alacak.

Sayfalarında, vücudu kusursuz olmayan "ortalama kadın" fotoğrafları kullanarak kusurları kapatmak için ipuçları veren Seventeen, Teen People, CosmoGirl! ve Teen Vogue gibi dergilerin editörleri, "değişen vücut tiplerini yansıtmak ve gençlere herkesin kusursuz olmadığını göstererek kendilerine güven kazanmalarını sağlamak amacıyla artık daha az model kullandıklarını" söylüyor.

Seventeen dergisi editörü Atoosa Rubenstein, "Sadece 36 beden kızların fotoğraflarını kullanmak okuyucularımızın işine yaramaz. Herkes güzeldir ve güzellik sadece güvenle ilgilidir" dedi.

Son iki yıl içinde satışlarda görülen yüzde 17'lik artışın bu değişime bağlı olduğunu düşünen Rubenstein, "Bir dergi için önemli olan, sokaktaki gerçek insanın gerçek modasını sunmaktır" dedi.

Kısa bir süre önce 20 yaşındaki "büyük beden" Brittany Harper'ın, normal ölçülerdeki kızlarla yarışarak North Carolina'da pek çok güzellik yarışmasını kazanmasının hikayesini yayımlayan Teen People de dergisi, Harper'in dergilerde büyük bedenli kızların fotoğraflarını görmekten mutluluk duyduğunu yazdı.

Bu arada uzmanlar, sektörün genç kızlara ince ve güzel olmaları için çok fazla baskı yaptığını söyleyerek değişimi övüyor.
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>