MODA - STİL

Nej “Paralel Hayatlar” Koleksiyonu ile Heyecan Yarattı!

Organik tasarımlarıyla moda sektöründe fark yaratan Nejla Güvenç, yeni koleksiyonu “Paralel Hayatlar”la İstanbul Fashion Week’teydi.
 
   
 
 
     

8 Eylül’de ünlü oyuncu Ahu Türkpençe’nin katılımıyla gerçekleşen defile, İstanbul Fashion Week’in dikkat çeken defilelerinden biri oldu.

Moda tasarımcı Nejla Güvenç’in NEJ markasının yeni koleksiyonunu tanıttığı defile, İstanbul Fashion Week’in ikinci gününe damga vurdu. Güvenç’in “Paralel Hayatlar” adını verdiği koleksiyonu ünlü oyuncu Ahu Türkpençe’nin katılımıyla gerçekleşti. Hem podyuma çıkan hem de defile için hazırlanan konsept filmde rol alan Türkpençe “NEJ korkmadan hayal kuran, inat eden, cesaret gösteren biri. Yeteneğini ve güzel kalbini alkışlamak için ben hep buralarda olacağım,” dedi.

İstanbul’da moda rüzgârı estiren İstanbul Fashion Week’in ikinci gününde Nejla Güvenç’in “Paralel Hayatlar” adlı defilesinin heyecanı yaşandı. 8 Eylül’de İFW Çadırı – Odakule’de yapılan defileye moda dünyası ve basın büyük ilgi gösterdi. Organik tasarımlarıyla moda dünyasında farklı bir yer edinen, çizgileriyle sınırları aşan Güvenç’in uzun zamandır üstünde titizlikle çalıştığı koleksiyonu, İstanbul Fashion Week’in en çarpıcı koleksiyonlarından biri olarak ayakta alkışlandı.

Tasarımın uzun bir yolculuk olduğunu belirten Nejla Güvenç yeni koleksiyonunda “NEJ kadınlarına”; iç içe geçmiş, birbirini şekillendiren, birbiriyle etkileşim halinde olan ve birbirine paralel hayatların serüvenini yaşatıyor. Zeki, güçlü ve seksi dokunuşlarla paralel zamanlarda, başka bir talihle sonsuzluğa damga vuran kadınları anlatıyor.

Defilede ünlü oyuncu Ahu Türkpençe de bu konsepti canlandıran karakter oldu. Nejla Güvenç’le çalışmaktan büyük keyif aldığını vurgulayan güzel oyuncu şunları söyledi:

“Hayatı anlamlı kılan kurduğumuz hayallerdir. Gerçekleşen her bir hayal, yeni birini doğurur; böyle böyle büyür, böyle güçleniriz. İşte NEJ de korkmadan hayal kuran, inat eden, cesaret gösteren biri. Yeteneğini ve güzel kalbini alkışlamak için ben hep buralarda olacağım.”

Projenin hayalinin gerçekleşme sürecinin uzun bir zaman aldığını belirten Nejla Güvenç ise şöyle konuştu: "Bence kadın önce kendini sevmeli, anlamalı ki o enerjiyi dışarıya yansıtmalı. Güzel, seksi olmak doğal bir duygudur, üzerinize giyemezsiniz, ancak giydiklerinize yansıtabilirsiniz. Bazen bir hareket, bir duruş, bir düşünce bizi güzel yapar ve seçimlerimiz bizi farklılaştırır. Ahu Türkpençe de işte böyle bir kadın..."

“Paralel Hayatlar” NEJ'e destek veren kalabalık bir ekibin çalışmasıyla gerçekleşti. Defilenin kreografisi, video prodüksiyonu, görsel tasarımı, müzikleri, fashion PR’ı, styling’i ayrıca saç ve makyajı için her biri alanında uzman 23 kişi Nejla Güvenç’le birlikteydi.

2012 İlkbahar-Yaz Koleksiyonu’nu sergileyen Nejla Güvenç, 2009’dan bu yana düzenlenen İstanbul Fashion Week’e üçüncü kez katılmış oldu. Güvenç, üç defiledeki konseptini de bir “üçleme” kurgusu ile sundu. Defilede yer alacan mankenlerin makyaj tasarım ve uygulamaları MAC markası tarafından yapıldı. Defilede sergilenen deri koleksiyonu Deri Tanıtım Grubu (DTG) tarafından desteklendi.


NEJLA GÜVENÇ, IFW 2011 DEFİLESİ ÖZEL FOTOĞRAFLARINI İNCELEMEK İÇİN TIKLAYIN

COSMOTURK GENEL YAYIN YÖNETMENİMİZ CENK BABAEREN'İN OBJEKTİFİNDEN...

 


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>