MODA - STİL

Punk Rock ve Pop Art Chuck Taylor All Star

Converse 2010 İlkbaharında, Chuck Taylor All Star Koleksiyonu’nda dünyayı değiştiren müzik ve sanatçılara yer veriyor.
 
   
 
 
     

Punk Rock ve Pop Art Chuck Taylor All Star Ürünleri’nde Buluşuyor…

Converse 2010 İlkbahar Sezonu, Chuck Taylor All Star Koleksiyonu’nda dünyayı değiştiren müzik ve sanatçılara yer veriyor.

Chuck Taylor All Star Punk Rock Koleksiyonu
Chuck Taylor All Star Punk Koleksiyonu, aynı punk müzik gibi sarsıcı, anlamlı ve özgün tasarımdan oluşan bir seriden oluşuyor. Bu sezonda yer alan müzik gruplarından biri olan The Clash, orijinal İngiliz punk rockın önemli isimlerinden biri. Clash serisinde kurukafa ve kemik logolu rock sembolleri yaygın olarak kullanılmakta.

Grubun yenilikçi tarzını vurgulayan model ise; kenarı renkli rozetler ile detaylandırılmış haki renkli bir Chuck Taylor.New York’un 70’ler ve 80’lerdeki yeni dalga punk sahnesi hala efsanelere konu. Disko giderek etkisini kaybederken ve gürültülü rock yaygınlaşırken, Blondie öne çıkarak ortamı elektriklendiriyor ve Amerikan yeni dalganın ve punk rock’ın tanınmasına yardım ediyor.

Blondie, kısa ve öz şarkıları, rock, hip hop ve reggae’yi birleştiren yepyeni soundları ile müziği farklı bir düzeye çıkardı. Grup üyelerinin sürekli giydiği Chuck Taylor All Star ayakkabıları Blondie albüm kapağı grafikleri, logolar ile gruba ithaf ediliyor. Koleksiyonun dikkat çeken ürünleri arasında özellikle rock seven kadınlar için tasarlanmış zebra desenli Chuck Taylor All Star Light ayakkabı yer almakta.

Punk öğeleri taşıyan bir başka yeni sezon ürünü de, bayraklar, ve parlak görünüm ile dizayn edilmiş Chuck Taylor All Star ayakkabı.CHUCK TAYLOR ALL STAR POP ART KOLEKSİYONU

Sanat bir zamanlar yüksek ve erişilemez bir şey olarak görülürdü, ta ki gözüpek sanatçılar gündelik hayatlarından yansıyan yalın öğeleri alıp yeni, beklenmedik ifadelere yerleştirene kadar. Bu devrim anı “pop art” olarak adlandırıldı. Yeni ve taze şeyler yaratmayı amaçlayan sanatçılar kalıpları yıkıp sanatı ebediyen değiştirdiler.Pop Art hareketinin ilk öncülerinden biri olan Robert Indiana’nın ikonik “LOVE” motifi dünya çapında iyimserliğin büyük sembolü olarak tanınmaktadır. İyimser başkaldırının tanımı olan Indiana’nın yapıtı resmiyetten arındırılmış mizah, ironi ve pop kültür göndermeleri ile sınırları yıkmış ve sanat dünyasının yüzünü değiştirmiştir.

Bu koleksiyon kendi yolunu izlemeyi seçen ve iyimserlik ve umut sembolleri yaratan kişilere adanmıştır. Koleksiyon, Robert Indiana’nın ikonik “LOVE” yapıtının orijinal renk tekrarlarından esinlenmiştir.“Orijinal Converse ürünlerine Asports Mağazaları ve Yetkili Bayilerden ulaşabilirsiniz.”

www.converse.com.tr

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>