SAĞLIKLI YAŞAM

Şimdi Eğlenme Vakti

Eğlence, harcadığımızdan çok daha fazla enerji üretmemize yardımcı oluyor.
 
   
 
 
     

Çoğu kişi, genellikle stresli dönemlerde, her zaman yapmaktan zevk aldığı aktivitelerden vazgeçme eğilimine giriyor. İnsanlar, giderek azalan enerjilerini daha verimli faaliyetler için harcamayı tercih eder ve eğlenceye vakit ayırmayı “zaman kaybı” olarak değerlendirir.

Bu durum ise ciddi bir sorun ortaya çıkarıyor, çünkü eğlence, harcadığımızdan çok daha fazla enerji üretmemize yardımcı oluyor.

Stresli ve zor dönemlerde eğlenceye vakit ayırmak bencillik, üretici olmaktan uzaklaşmak gibi yorumlansa da, zevk aldığımız faaliyetler yeniden kuvvet kazanmamıza, kendimize güvenimizin artmasına yardımcı oluyor. Araştırma, eğlenmenin sadece zevkli değil, aynı zamanda sağlığa da yararlı olduğunu, bunun bir seçenek değil, sağlık için önemli bir faaliyet olduğunu ortaya koydu. Günlük yaşam akışı içinde bulunan öncelikli işler arasına, yapmaktan zevk alınan bir faaliyeti de sıkıştırmanın sağlık için önemli olduğu vurgulanıyor. İnsanın, beden sağlığı için yaşamın fiziksel, sosyal, ekonomik, ruhi ve zihinsel yönleri arasında denge sağlanması gerektiğine dikkat çekiliyor.

Araştırma sonuçları ışığında insanlara bazı ufak ipuçları veriliyor;

• Günlük aktiviteler arasında eğlenceye zaman ayırın.

• Zevk aldığınız aktiviteler konusunda gerçekçi, dürüst ve pratik olun.

• İstediğiniz bir şeyi yapın, yapmak zorunda olduğunuzu değil.

• Sevdiğiniz dostlarınızla, arkadaşlarınızla birlikte olun...

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>