SAĞLIKLI YAŞAM

Yağı Kısıtlamanın Faydaları

Düşük yağ hiç yağ mı demek?
 
   
 
 
     

Kadınlar için düzenli beslenmek ve diyet yapmak çoğunlukla erkeklerden daha önemli. Bunun nedenlerinden bazıları zayıf olmak, ince görünmek, kendini zinde hissetmek ve sağlıklı yaşam olabilir. Özellikle sağlıklı olmak için, isteyerek kilo verebiliriz, ama bazen de elimizde olmayan nedenlerden ötürü kilo vermek zorunda kalabiliriz.

Bu diyetlerin mantığı, yağın karbonhidrat veya proteinden daha fazla kalori içermesi, diyetimizde yağı kısıtlamanın, kilo vermenin çok basit bir yolu olmasıdır.

Margarin, tereyağı, mayonez, salata sosu gibi eklenen her tür yağ azaltılır veya diyetten kaldırılır. Kızartılmış yiyecekler, ara öğünlerde tüketilen çerezler, abur cuburlar, peynirler ve kırmızı et gibi fazla yağlı besinler daha az yağlı yiyeceklerle değiştirilmeli veya daha küçük porsiyonlar tüketilmelidir.

DÜŞÜK YAĞ HİÇ YAĞ MI DEMEK?


Hayır. Yağ tüketirken, zeytinyağı olmasına özen göstermekte fayda var. Bu hem bizi hastalıklardan koruyacağı gibi, hem de daha sağlıklı olmamızı sağlayacaktır. Bir yandan da, vücudumuzun ihtiyaç duyduğu besinlerden biri olan yağı, hayatımızdan tamamen çıkarmamamız gerekir. Ölçülü miktarda kullanarak, Omega 3 yağ asitleri açısından zengin olan zeytinyağı, balık, ceviz gibi besinleri tüketmek, tümör uyarıcı etkilerinin olmamasından dolayı oldukça faydalıdır. Düşük yağlı diyet planları da doğal olarak meyveler, sebzeler yani sağlık için gerekli gıdalar gibi düşük yağ içerir.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>