AŞK - CİNSELLİK

Eski aşkımı neden hala özlüyorum?

Eski aşkını hala unutmadınız mı? O zaman haberimiz dikkatinizi çekmiş olmalı…
 
   
 
 
     
Unutma Yolları Çözüm

Soru:

Eski erkek arkadaşımla 5 yıl birlikte olduk. Birlikteliğimiz boyunca beni aldattı, aptal gibiymişim. En sonunda kendime karşı dürüst olarak onunla ayrıldık. 2 yıldan beri ayrıyız ancak hala onu düşünüyorum. Başka erkeklerle çıktım ancak duygularımı harekete geçiren o ateşi yakamadım. Kendi kendime artık onu düşünmemelisin diyorum ancak engel olamıyorum. Yeni bir erkek arkadaş edindiğimde duygularım sona erecek mi?

Cevap:

Kendi kendinizi üzmenize gerek yok sadece onu özlemişsiniz. Boşlukta olduğumuzda neden olduğunu anlamadığımız bir şekilde ilişkilerimizi anımsarız. Neden ve niçin böyle olur bilinmez. Gerçekten özlediğiniz şey bu adam değil ama size saygı duyulması ve saygı gösterilmesi. Onunla ilişkiniz kapanmış ve uzun zaman geçmiş. Onun neden sizi aldattığını anlamanız, aşık olunabilir biri olduğunuzu görmenizi sizi daha iyi hissettirecek. Çoğu kadın sizin gibi aşık olunmak, istenmek ve uğruna mücadele edilen olmak istiyor.

Onu ya da ona benzeyen birini sorununuza karıştırmanız yanıt değil. Cevap, kendinizi, duygularınızı anlamak ve aşkın doğal gerçek olduğunu anlamanızdır. Hayatınıza giren ve çıkan insanları reddetmeden ve arkalarından üzülmeden aşk yaşamayı öğrenmelisiniz. Tavsiyelerime kulak verirsen, ilişkilerinde acı çekmeden, anı yaşayarak mutlu olabilirsin.

Eski aşkınızın üzerine bir çizgi çekin, onu aklınızdan çıkarmazsanız yeni ilişkileriniz sizi mutlu etmeyecek. Eğer bunu kendi kendinize yapamıyorsanız, sıkıntılı süreci bir terapistle görüşüp rahatlıkla atlatabilirsiniz.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>