DİYET

2015`te Son Kaybınız Kilolarınız Olsun

2015 yılını geride bırakmamıza sayılı günler kaldı...
 
   
 
 
     

İyisiyle kötüsüyle geçen koskoca bir yılı değerlendirecek olursak kazandıklarımızın yanında kaybettiklerimiz de oldu elbette... Peki 2015'te kaybettiğiniz en son şey kurtulmaya çalıştığınız fazla kilolarınız olsaydı...? Kulağa hoş geliyor değil mi? Diyetisyen Olgu Azizoğlu ,2016'ya fit girmenin püf noktalarını paylaştı.

Yılbaşı gecesi hazırlanan sofraların genellikle kalori anlamında zengin sofralar olduğunu söyleyen Olgu Azizoğlu, yeni yıla sağlıklı bir sofrayla da girmenin mümkün olduğunu belirtiyor. Yılbaşına özel olarak hazırlanan menülerde yemeklerin porsiyonlarına ve pişirme şekillerine dikkat edilmesi gerektiğini kaydeden Azizoğlu, katı yağlar yerine zeytinyağı kullanmanın daha sağlıklı olacağını söylüyor.

Başlangıçları mezelerle geçiştirmenin daha sağlıklı ve doyurucu olacağına dikkati çeken Olgu Azizoğlu, kuruyemiş ve çerezlerin tüketiminde de aşırıya kaçılmaması gerektiğinin altını çizerek, alkol tüketiminin ise 1-2 kadeh şaraptan öteyi geçmemesi konusunda uyarıyor.

Diyetisyen Olgu Azizoğlu, yılbaşı gecesi nefsine hakim olamayanlar için yılbaşı sonrası uygulanmak üzere 3 günlük bir detoks menüsü öneriyor.

3 günlük detoks menü:
Sabah:
Yulaf
Lor peyniri
Süt
Ara öğün:
Suda bekletilen kırmızı ve yeşil sebzelerin suyu
Yulaflı yoğurt
Kuru meyve
Öğle:
Brokoli, kereviz ve balkabağından oluşan çorba
Havuç ve mor lahanadan oluşan salata
Ara Öğün:
Suda bekletilen kırmızı ve yeşil sebzelerin suyu
Yulaflı yoğurt
Kuru meyve
Akşam:
60 gramı geçmeyecek kırmızı et
(Bu menü 3 gün boyunca uygulanacak)

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>