EVLİLİK

Bu Sebepler Yüzünden Evlenmeyin

Gerçekten aşık olduğunuz için mi evlenmek istiyorsunuz?
 
   
 
 
     

Yaşadığınız ciddi ilişkilerde gerçekten aşık olduğunuz için mi evlenmek istiyorsunuz? Eğer öyle ise evlenin, ama evlenmek için sebep üretmeyin...

AŞIĞIM ÖLÜYORUM

Aşk; makul açıklanabilir bir ruh hali değil ki, hu motivasyona güvenip kaç yıl olduğu belirsiz bir angajmana gireceksiniz. Aşıksanız, ölüyorsanız bunu doyasıya yaşamanızı tavsiye ederiz sadece... Hiçbir aşk birkaç yıldan daha uzun sürmemiştir. Bir süre sonra biter.

YALNIZLIKTAN SIKILDIM

Belli ki sıkılan bir insansınız. Yalnızlıktan olduğu gibi birlikte olmaktan da sıkılacaksınız. Üstelik ondan daha da çabuk sıkılacaksınız. Çünkü yalnızlık eninde sonunda sizin kontrolünüzde olması daha muhtemel bir şeydir. Tek başınasınız çünkü, istediğinizde bir yere gidebilir, istediğinizde televizyonun en olmayacak kanalını izleyebilirsiniz. Ama bir birliktelik hiçbir zaman tamamen sizin kontrolünüzde değildir.

ÇOCUK İSTİYORUM

Birincisi “Bu dünyaya çocuk getirilmez” klişesinin ayakları her geçen gün daha da sağlam bir şekilde yere basmaya başladı. Dünyanın ve iklimin kaç yıl daha bildiğimiz dünya ve iklim olarak kalacağı bile şüpheli... Üç-beş yıl içinde doğacak bir çocuğun 2100 yıllarına uzanan bir ömrü olabilir.

MADDİ DURUMU İYİ

Para hiçbir mutluluğun anahtarı değildir, olamaz. Bir insanla paylaşılacak mutluluk, sadece iyi otomobil ve restoranlarda yaşanabiliyorsa ona mutluluk denmez tüketim denir. Sizin ve kendisinin rahatça, düşünmeden tüketmenizi sağlayan kişiye de olsa olsa sponsor denir, koca denmez.

ARTIK KENDİME AİT BİR EVİM OLSUN İSTİYORUM

Özellikle bizim coğrafyamıza ait bir motivasyon. Genç kızlar rahat rahat gezip eğlenemedikleri, kendilerine ait bir dünyayı özgürce yaşayamadıkları için bu dünyayı kurmanın yolunun aynı bir evde yaşamak olduğunu düşünüyor. Eh, toplumumuzda aileler genel olarak kızlarının ayrı yaşamalarına izin vermediği için onlar da “evlenmenin” yolunun evlenmek olduğuna karar veriyor.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>