KÖŞE YAZILARI | SİBEL ŞENGÜL

Havalar Soğudu Yaşasın!

Yaz bitti, bitiyor, bitecek diyerekten facebook/twitter/instagram`da bilimum sahil fotoğrafları ile yakınmanın modası geçti. (Sibel Şengül)
 
   
 
 
     

Yaz bitti, bitiyor, bitecek diyerekten facebook/twitter/instagram'da bilimum sahil fotoğrafları ile yakınmanın modası geçti. Devir yağmurlu havanın, rüzgarın, soğuğun tadını çıkarma devri.Bayıltıcı sıcaklara maruz kalmadan sahilde yürüyüş yapabilirsiniz. Serin havalarda çoluk çocuk, dilenci, satıcı herkes sokağa dökülmediği için bu yürüyüşü izdihamdan uzak tamamlamanız da yüksek ihtimal. Yürüyüş sonrası sakin bir kafeye oturun, bir kahve sipariş edin, alın elinize bir kitap, hayat size güzel!

İşletmeciler için de sonbahar demek yeni sezonun açılışı demek. Hemen hemen bütün mekanlar kendini yeni sezona hazırladı; ismini değiştirenler, müziği yenileyenler, dekorasyonu değiştirenler, menüyü güncelleyenler… Delicatessen Nişantaşı'ndan sonra Pera'da da bir şube açtı, şimdiden sokağa hareket getirdiğini söylemek mümkün. Müzik yine vasat olsa da özellikle taze meyveler ile hazırlanan margaritaları çok popüler.Karaköy'de tanıyıp sevdiğimiz Bej, Bej Alkent olarak Etiler'de şube açıyor. Gündüz partileri ile meşhur Bej, Alkent'de de bu geleneğini devam ettirir umuyoruz! Bir de Çapamarka'nın meşhur Limonata'sı var tabi. Nispetiye caddesinde uzunca bir zamandır inşaat çalışmaları devam ediyor, açılması an meselesi. Büyük hayalkırıklığı yaşayan Cafe Cadde ve tam anlamıyla PR fiyaskosu GQ Bar'dan sonra bu caddede yatırım yapmak cesaret ister, ne diyelim allah Limonata'ya uzun ömür versin.Ve son olarak dikkatimi çeken iki harika isim: Iyeoka ve Madeleine Peyroux! Simply Falling ile içimize işleyen sesin sahibi Iyeoka 24 ekimde Babylon'da. Caz müziğin en iyi kadın vokallerinden Madeleine Peyroux ise 5 aralıkta İş Sanat'da.

www.mymacchiato.com
http://ajanda.mymacchiato.com/

daha fazla etkinlik için ajandaya göz atın


SİBEL ŞENGÜL
YAZARA E-POSTA GÖNDER

 

Diğer yazıları liste halinde görmek için tıklayın >

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>