SAĞLIKLI YAŞAM

Boşanan kadın silikonlanıyor

Kadınların üzüntülü olduklarında alışveriş yaparak, vücutlarında estetiğe giderek rahatlamaya çalıştıklarını anlatan doktorlar, estetik operasyonlarda insanların o anki psikolojilerinin çok önemli olduğunu belirtti.
 
   
 
 
     
Kadınların üzüntülü olduklarında alışveriş yaparak, vücutlarında estetiğe giderek rahatlamaya çalıştıklarını anlatan doktorlar, estetik operasyonlarda insanların o anki psikolojilerinin çok önemli olduğunu belirtti. Uzmanlar en çok boşanan kadınların göğüslerine slikon ameliyatı yaptıklarını söyledi. Bu gibi oerasyonlarda doktor, hastanın psikolojisini çok iyi değerlendirmeli. İkna yoluyla, hastanın yapması gerekenleri anlatmalı.

Aslında ihtiyacı olmadan estetik ameliyat yaptıranlar, psikolojik desteğe ihtiyacı olan insanlardır. Psikolojik destekle hastaya ne yapılacağı, ameliyattan sonraki durumunun ne olacağı açıklıkla anlatılmalı. Beklentisi fazla olan hastaların çoğu ameliyattan sonra büyük hayal kırıklığı yaşıyor. Hastanın isteği rasyonel mi, değil mi doktor önce buna karar vermelidir. Daha sonra da yapılması gereken neyse onu hastaya açıklıkla anlatmalıdır.Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>