SAĞLIKLI YAŞAM

Troitle Baş Etmenin Yolu

Evde hazırlayacağınız troit kürüyle daha zinde ve sağlıklı olacaksınız. Denemeyin ve siz de rahat edin...
 
   
 
 
     

MALZEMELER:

21 adet bütün ceviz içi (lepe)

1 litre pH’si 7,5 olan alkali su

HAZIRLANIŞI:

Bir sürahiye 1 litre pH’sı 7,5 olan alkali suya 21 adet cevizi kırın koyun (cevizler içi kabuklarıyla birlikte bütün olacak) sürahinin ışık görmemesi için dışını alüminyum folyoyla kapatın. Sürahinin ağzınıda kapatın (kavanozda olabilir). Kapalı bir yerde ışık görmeden muhafaza edin 7 gün sonra içinde 1 tane ceviz alın ve 1 fincan kadarda suyundan alın önce suyu için ve cevizide yavaş yavaş yiyin. Cevizin üzerinden çıkan kabuğun zarını sürahinin içine atın. Bu kürün faydasını göreceksiniz.

2.gün, 3. gün, 4. gün ve 5. günde aynı şeyi yapın. Sabahları aç karnına için. Aç karnına içemiyorsanız eğer yatmadan öncede içebilirsiniz. Aradaki hançerler sürahide duracak 1,5 litre suyu koyun ve 7 gün daha kapalı bir yerde bırakın. 21 gün boyuncada bu suyu için. Bittiği zaman tekrar 1,5 litre suyu koyun ve 7 gün yine aynı şakilde bekletin ve 3 defa 21 gün boyunca yapın. Bu arada hekim kontrolünüz varsa doktora gitmeyi ihmal etmeyin. Doktora gittiğinizdede göreceksiniz tirioitlerinizdeki nodüler oluşumun yok olduğunu rahatladığınızı ve sinirli asabi hallerinizin ve kilo alamama ve kilo verememe problemlerinizin azaldığını göreceksiniz.

2. ise ceviz yağını geceleri tirioitli bölgenize sürün ve bir bezle kapatın.

3. ise; ayıklanmış ceviz kabuklarını atmayın ve 1 litre suya 15 dakika kaynatın. 15 dakika sonra su önce sararacak sonra kahverengine dönecek. Ceviz kabuklarını sudan çıkarmadan her gece verdiğimiz saç küründen sonra da bu sudan 1 fincan alın saçınıza dökün durulamayın böyle kalacak. Tabi parlaklık verecektir.

Bizler kürün iyi geldiğini biliyoruz ve siz değerli okuyularımızla da bilgimizi paylaşıp derdinize çare olmasını diliyoruz...

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>