TATİL

Niş Gastro Turların Öncüsü “Tadım Turları”nın Mayıs & Haziran Rotası Belli Oldu

Bir şehri tarihi, kültürü, mimarisi ve hikâyeleriyle kalmayıp tatlarıyla da deneyimlemeye davet eden Tadım Turları, “Gezilecek Çok Yer ve Tadılacak Çok Lezzet Var” mottosuyla hazırladığı programlarının Mayıs ve Haziran rotalarını belirledi.
 
   
 
 
     

Dünya üzerinde yaşanan en eski kentleri, insana en huzur veren şehirleri sadece tarihî güzellikleriyle değil; üzüm bağları, çiçekleri, zeytin ağaçları, rüzgârlı tepeleriyle ve topraklarında yetişen ürünlerden meydana gelen eşsiz lezzetleriyle anlatmak için hazırlanan Tadım Turları, misafirlerine Mayıs ve Haziran aylarında da “Gezilecek Çok Yer ve Tadılacak Çok Lezzet Var” diyerek unutulmaz anlar yaşayacakları programlar sunuyor.

2019 yılından beri Türkiye’nin bereketli topraklarını, zengin kültürünü ve lezzetlerini birlikte vermek isteyen Tadım Turları, “Kültür & Tadım Gezileri” ve “Bağ Gezileri” olarak iki farklı rota çizerek tadım üzerine seçili özel menülerle ziyaretçilerini ağırlıyor. Tadım Turları’nın özel ve özenle hazırlanmış ulaşım, konaklama, kültür gezileri, yemek ve rehberlik hizmetleri konuklarından tam not alıyor. Sıcak ve samimi hizmetin yanı sıra yepyeni dostlukların kurulduğu sofralarda tadımlar gerçekleştiriliyor.

Ramazan Bayramı’na özel GAP Turu

Tadım Turları, Ramazan Bayramı kapsamında hazırladığı Gaziantep, Adıyaman, Şanlıurfa ve Diyarbakır konaklamalı turu ile hem kültür hem lezzet dolu bir bayram vadediyor.

Tadım Turları ile Yeni Yerler, Yeni Tatlar Zamanı


Tadım Turları’nın kültür gezilerinde tarih, üretim gibi konularda bilgilendirmeler de yer alırken; tadımların, ürünlerin kaynağında ve mümkünse hasat zamanında, işlendikleri yerde ve zamanda görüp incelenip üreticiyle bir araya gelinerek planlandığı turlar, yeni yerler ve tatlar keşfetmek imkân tanıyor. Dünyanın bütün stresinden uzakta, keyif, lezzet ve neşe dolu bir hafta sonu geçirmek isteyen ziyaretçiler için 18 yıldır turizm sektöründe birçok firmada yurt içi-yurt dışı organizasyon ve turlar düzenleyen Seden Kızılörs tarafından 2019 yılında kurulan Tadım Turları’nda program ve rotalar kültür rehberleri, şef ve somelyelerin incelikli tasarılarıyla hazırlanıyor.

Mekân seçimleri ve program akışı incelikle tasarlanan, dönüş yolunda âdeta güzel bir düşten uyanıldığı hissi yaratan Tadım Turları, dolu içerikler hazırlarken doğru bilgiyi paylaşmayı önemsiyor. Tadım, yemek, gastronomi, festival etkinlikleri, günübirlik ve konaklamalı bağ gezileri ile fuar ve yurt içi-yurt dışı konaklama hizmetlerine Tadım Turları markası kapsamında ulaşılabiliyor.

Mayıs ve Haziran aylarında da GAP Turu, Van & Iğdır & Bitlis, Urla Bağ Yolu, Trakya Bağları İğneada Longoz Ormanları, Antakya Tadım Turu, Antalya & Olympos & Kaş & Kekova Tekne Turu & Likya Bağları, Datça Tadım Turu, Kapadokya turlarıyla keyifli keşifler için ziyaretçilerini bekliyor.

TADIM TURLARI – MAYIS & HAZİRAN TAKVİMİ

GAP TURU (30 NİSAN-4 MAYIS - RAMAZAN BAYRAMI)

Gaziantep, Adıyaman, Şanlıurfa ve Diyarbakır konaklamalı kültür programında Zeugma Mozaik Müzesi, Halfeti, Nemrut Dağı, Balıklı Göl, Göbekli Tepe görülecek yerler arasında. Gaziantep’te Hışvahan Restaurant’ta bir akşam yemeği program içerisinde yer alıyor.

VAN & IĞDIR & BİTLİS (19-22 MAYIS)

Dünya üzerinde yaşanan en eski kentlerden birisi olan; sadece tarihi güzellikleri ile değil, eşsiz doğası ile de ziyaretçilerine unutulmaz anlar yaşatan; birçok medeniyete ev sahipliği yapan şehirde geçmiş döneme ait eserler görülebilecek; Van Gölü, Doğubeyazıt, İshakpaşa Sarayı, Nemrut Krateri, Ahlat Mezarları gezilecek.

URLA BAĞ YOLU (14-15 MAYIS 2022)

Urla Bağ Yolu tadım gezisinde; Usca, Urlice, Ayda, MMG, Hüs ve Perdix bağlarında tadım yapılacak. Urla'da bir gece konaklanacak gezide akşam yemeği, tura özel hazırlanmış, eşleştirmeli bir menü olarak Ayda Bağları'nda alınacak.

TRAKYA BAĞLARI İĞNEADA LONGOZ ORMANLARI (28-29 MAYIS 2022)

Farklı bir Trakya turu olan programda önce Arcadia Bağları’nda tadım yapılacak. Öğle yemeği tadım sonrası Vino Dessara Bağları’nda alınacak. Saranta Bağları tadımından sonra İğneada'ya doğru yola çıkılacak. Ertesi gün saklı bir cennet; İğneada Longoz Ormanları’nda yürünecek; Dupnisa Mağarası ziyaret edilecek.

ANTAKYA TADIM TURU (3-5 HAZİRAN 2022)


Antakya’nın yöresel tatlar konusunda iddialı meşhur yemekleri ve tatlıları deneyimlenecek; bu gezide yüzyıllardır farklı inançların bir arada yaşadığı hoşgörü ve medeniyetler kenti Hatay adım adım tanınacak. Antioche Vinyards'da tadım yapılacak. Teofarm Çiftliği'nde hasat sofrası deneyimlenecek. Akşam yemeği Konak Restaurant'ta alınacak.

ANTALYA & OLYMPOS & KAŞ & KEKOVA TEKNE TURU & LİKYA BAĞLARI (3-5 HAZİRAN 2022)

Biraz kültür, biraz tadım ve biraz deniz üçlemesi olan programda Antalya, Adrasan ve Kaş'ta konaklanacak. Tura özel tekne ile Kekova koylarında gezilecek. Programın son günü Likya Bağları’na uğranacak. Tadım yapılacak ve öğle yemeği alınacak.

DATÇA TADIM TURU (10-12 HAZİRAN 2022)

İki gece konaklamalı program için Dalaman Havalimanı'nda buluşulacak. Datça Vineyard üzümleri tadılacak. Tura özel hazırlanan menülerle akşam yemeğinde tadım ve eşleştirme yapılacak, bir tam gün tekne ile Datça koyları gezilecek.

KAPADOKYA (17-19 HAZİRAN 2022)

Gerçek bir Kapadokya deneyimi için hazırlanan program olacak. İki gece konaklamalı kültür ve tadım programında; Kocabağlar, Kayseri Vinolus Vineyard Tadımları, Güray Müze, Yılkı Atları ile At Gezisi, Balon Gezisi, Reserved Cappadocia Restaurant'ta akşam yemeği etkinlikler arasında yer alıyor.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>