SAĞLIKLI YAŞAM

Meyve, Mide Boşken Yenmeli

Eğer midede et, yer elması veya nişasta varsa, meyveler tuzağa düşerler ve hemen mayalanmaya başlarlar.
 
   
 
 
     

Meyveler mide de değil, ince bağırsakta sindirilir. Çabucak mideden geçip ve şekerlerini serbest bırakacakları bağırsaklara geçerler. Ama eğer midede et, yer elması veya nişasta varsa, meyveler tuzağa düşerler ve hemen mayalanmaya başlarlar.

Eğer, akşam yemeğinden sonra meyve yerseniz gecenin geri kalan kısmını midenizde bir ağırlık ve ağzınızda bir tatsızlık ile geçirirsiniz. Çünkü meyveyi uygun şekilde yemediniz. Meyveler daima mide boş iken yenilmek zorundadır.

Teneke kutular veya diğer kaplarda satılan meyve sularını içmemenizde fayda var. Çünkü üretim zamanının büyük bölümünde meyve özü, sıcak olarak işleme tabi tutulur ve orijinal yapısı aside dönüşür. Ayrıca koruyucu maddeler de ilave edilir.

Meyve suyu içmeyi sevenlerdenseniz satın alabileceğimiz en güzel şey bir meyve sıkacağı almaktır.

Meyve sıkacağından elde edeceğiniz meyve suyunu sanki taze meyveymiş gibi aç karnına içebilirsiniz. Meyve suyu o kadar çabuk sindirilir ki, 15-20 dakika kadar sonra bir şeyler yiyebilirsiniz.

Meyveler ayrıca bizi kalp hastalıklarına karşı korumak için yiyebileceğimiz en güzel besin maddesidir. Kanın koyulaşmasını ve damarların tıkanmasını önler. Aynı zamanda hemen hemen daima iç kanamalara ve kalp krizlerine sebep olan kılcal damarları da güçlendirirler.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU

REKLAM
reklam@cosmoturk.com

İLETİŞİM
cosmoeditor@cosmoturk.com

TEL: (0212) 280 07 00
FAX: (0212) 244 13 32

-->
>